واقعا چه مجلسی !!!

تغيير سرنوشت دولت با يك گليم

  

خبرنگار «بازتاب» گزارش داد: جريان تغيير سرنوشت برنامه چهارم با يك گليم، به داستان طنز امروز مجلس ششم و محور مناقشه نمايندگان تبديل شد.

بنا بر اين گزارش، از 167 ماده برنامه چهارم، كه بدون كوچك‌ترين تغييري در صحن علني مجلس به تصويب رسيد، تنها يك ماده، كه در واقع كليدي‌ترين ماده برنامه چهارم بود و ادغام چندين وزارتخانه را در برنامه چهارم پيش‌بيني كرده بود، حذف شد.

داستان حذف اين ماده ـ كه بي‌ارتباط به جلسه شب گذشته 95 نفر از نمايندگان مجلس ششم با وزير تعاون نبود ـ به داستان طنز امروز مجلس تبديل شد.

وزير تعاون در جلسه خود با نمايندگان مجلس، ضمن درخواست از آنان براي حذف ادغام وزارتخانه‌ها، به هر يك از نمايندگان يك قطعه گليم، يك كيف و يك عدد خودنويس ـ مجموعه‌اي به ارزش حدود 150 هزار تومان ـ هديه داده است كه البته تعدادي از خودنويس‌ها هم خراب بوده و نمايندگان، روز بعد درخواست تعويض آنها را كرده بودند.

اما جالب اينجاست، با وجود آنكه كليه پيشنهادهاي حذف برخي از موارد لايحه برنامه چهارم، با شكست روبرو شده بود، هنگام طرح پيشنهاد حذف ادغام وزارتخانه‌ها، رأي كتبي انجام شد. برخي از نمايندگان نزديك به وزراي مخالف ادغام، با صداي بلند مي‌گفتند، «گليمي‌ها بلند شويد»!

گزارش خبرنگار «بازتاب» حاكي است، تقريبا همه نمايندگان حاضر در جلسه شب قبل و شماري ديگر از نمايندگان، به حذف اين ماده رأي مثبت دادند.

اين اقدام نمايندگان با ناراحتي برخي نمايندگان مشاركتي مواجه شد، به گونه‌اي كه آنان خطاب به افراد مذكور مي‌گفتند، اگر هم مي‌خواهيد خودتان را بفروشيد، چرا با يك گليم راضي مي‌شويد؟

گفته مي‌شود در جلسه وزير تعاون با نمايندگان هنگامي كه وي قصد سخنراني در دفاع از وزارت تعاون را داشت يكي از نمايندگان با صداي رسا گفت: مگر نمي‌خواهيد ما به ابقاي وزارت تعاون رأي بدهيم، ما هم رأي خواهيم داد پس برويم براي صرف شام. اين در حالي است كه اين وزارتخانه بيش از چند ماه است حقوق كاركنان غيررسمي خود را پرداخت ننموده و تعداد بيش از 100 خانوار را با فلاكت و بدبختي روبرو گردانيده است.

پرواز مستقيم از نيشابور به هلند و فرانسه!

نمايندگاني كه بايد موضوع تحقيق و تفحص درباره حادثه خونبار نيشابور را پيگيري كنند، توسط وزارت راه و ترابري به جهانگردي خواهند رفت!
به گزارش خبرنگار امور مجلس ما پس از آنكه دوباره جلسه هيئت تحقيق وتفحص از حادثه نيشابور به علت عدم حضور اعضاي آن تشكيل نشد، كاشف به عمل آمد كه 3 گروه از نمايندگان- عمدتاً امضاكنندگان طرح تقاضاي تحقيق و تفحص- توسط وزارت راه و ترابري به سفر خارجي عزيمت خواهند كرد. همچنين 5 نماينده مجلس دو هفته پيش سفر 10 روزه اي به هلند و فرانسه داشتند. براي دو گروه ديگر نيز به طور جداگانه مسافرت تفريحي به چين، مالزي، روسيه و اوكراين در نظر گرفته شد. جالب اينكه قرار است نمايندگان مذكور با گذرنامه شخصي و در قالب تور مسافرتي و بدون اطلاع وزارت امورخارجه سفر كنند.
برآورد اوليه نشان مي دهد سفرهاي سه گانه فوق حدود 100هزار دلار براي وزارت راه و ترابري هزينه مي برد.
در صورت تحقق اين نقشه وزارتخانه مذكور هيچوقت جلسه هيئت تحقيق و تفحص از حادثه نيشابور تشكيل نخواهد شد، چون همواره تعدادي از اعضاي آن در مسافرت خارجي به سر مي برند!

700 هزار تومان براي يك هفته جلسه

بلافاصله پس از نطق انتقادي نماينده مردم بافت در جلسه علني امروز و نقد عملكرد مجلس و رييس جمهور، عده اي از نمايندگان وي را مورد حملات لفظي قرار دادند. علي نظري و مجيد انصاري از جمله منتقدان احمد پيش بين بودند كه البته با پاسخ صريح او مواجه شدند.
پيش بين خطاب به آنهايي كه سر و صدا مي كردند تصريح كرد: قبول دارم كه حرف حق تلخ است، اما نمي توان آن را ناديده گرفت. نماينده مردم بافت افزود: اعضاي كميسيون تلفيق بررسي برنامه چهارم براي يك هفته حضور در جلسات هر كدام 700 هزار تومان گرفتند، آن هم با خوردني ها و آشاميدني هاي گران قيمت.
وي گفت: چرا يك وزارتخانه براي جلوگيري از تصويب يك طرح در مجلس به نمايندگان شام مي دهد، سفر خارجي مي برد، هديه هاي آنچناني مي دهد و كسي هم صدايش در نمي آيد؟

/ 1 نظر / 11 بازدید
دختر غربتی !

بسم رب النور ! ...سلام ... میلاد با سعادت پیغمبر نور و روشنی، و امام صادق (ع)..بر شما مبارک باد ..التماس دعا..یا علی !